O Błysku

Pierwsze dokumenty, które udało odzyskać wskazują, że LKS„Błysk” Zederman działał już 1965 roku.

Obowiązki przewodniczącego klubu pełnił wówczas Zygmunt Mączka. Wiceprzewodniczącymi byli: Zygmunt Stach i Edward Stach. LKS ,,Błysk” Zedermanto klub piłkarski działający w formie stowarzyszenia. Posiada trzy drużyny: seniorów w B-klasie, juniorów starszych oraz młodzików. Łącznie w klubie zarejestrowanych jest pięćdziesięciu zawodników i - co ważne - stale ich przybywa. Obecnie Prezesem LKS „Błysk” jest pochodzący z Zedermana Zbigniew Stach. W kierowaniu klubem pomagają mu: Marcin Prządo oraz Sławomir Prządo. Nowy zarząd stara się aby drużyny dostarczały dużo pozytywnych emocji lokalnej społeczności, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży.

Celem Klubu jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie zdrowej, uczciwej i szlachetnej rywalizacji sportowej. Oprócz rywalizacji sportowej członkowie klubu chcąc eliminować złe zachowania wśród dzieci i młodzieży, pełnią rolę wychowawczą, propagują alternatywną formę spędzania wolnego czasu. Dwa razy w tygodniuzawodnicy spotykają się na oficjalnych treningach. Co ważne, biorą w nich udział nie tylko piłkarze, lecz wszyscy młodzi mieszkańcy sołectwa, którzy doskonalą swoje umiejętności piłkarskie lub po prostu chcą spędzić wolny czas na uprawianiu sportu. LKS „Błysk” ma ambitne plany: chce powalczyć o historyczny awans do rozgrywek klasy A. Planowane jest także zorganizowanie turnieju piłki nożnej w Zedermanie. W rozwoju klubu pomagają inwestycje, które w ubiegłych latach udało się zrealizować: powstał nowy budynek szatni, wyrównano płytę boiska, a także uporządkowano teren przyległy.

Zarząd LKS „Błysk” współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi w celu lepszej promocji stowarzyszenia oraz rozszerzania swoich działań sportowych.

Wiadomości (utwórz nową)